חופש חד פעמי מהחופש

TIM EFFORT

על פי סקר TIM חשיפת אתר ערוץ הספורט ספגה נפילה גדולה בחודש אפריל של כ-120000 גולשים עד לרמה של 407 אלף. כשהצניחה היא יותר מעשרים אחוזים לעומת החודש הקודם, כל הקומה של הבניין אמורה לדלוק באור אדום בוהק ומהבהב. המצב אפילו חמור יותר, כי זה קורה בחודש שבו ענפים רבים נמצאים בישורות האחרונות שלהם.

המסקנה שאני מקבל היא שאתר ערוץ הספורט חייב לשנות כיוון ולהתנתק מהאינטרסים הטלוויזיוניים אם הוא רוצה להגדיל בחזרה את החשיפה שלו. כלומר, להפסיק לפמפם באתר כל שידור זניח בערוצים הטלוויזיוניים, להתייחס לעוד ענפים ומפעלים בכבוד גם אם הם משודרים בצ'רלטון, להתייחס לכל הקבוצות בליגה באותה צורה (ולא כל כך הרבה לנתניה, למרות שמעמדו של פשכצקי רם ונישא), ולבטל את כל הפרובוקציות כמו מדור הציצים, סליחה, מציצים.

נכון שכרגע המחשבות של אבי בר ולהקתו נתונות לניצן חן ואיך להפעיל לחץ על מנת לבטל את הגזירות, אך אם לא יתעשתו בקרוב, הם יישארו עם אתר מושקע ויזואלית, אך ללא גולשים.

 

לימור לבנת

אתר ONE שמח לדווח שלימור ליבנת הצליחה להשיג עוד תקציב לספורט. כמובן שאופירה אסייג מוסיפה פסים אדומים, כותרות פרסום ראשון כשבסך הכל מדובר על החלטת ממשלה. כמה זה מצחיק? ישיבות הממשלה התקיימו בלילה ואופירה אסייג מעלה את האייטם לפני הצהריים, אך עדיין חשוב הפס האדום.
http://www.one.co.il/Article/137013.html

הרי ברור שנושא כזה יעלה גם אצל המתחרים כמו גלובס, אז איפה פה החשיפה הגדולה?
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000449566&fid=2605

 

דמעות תנין של האיגודים

ויהי בימים ההם כשערוץ הספורט החזיק בערוץ בודד שנקרא ערוץ הספורט. אחד הפרומואים שעלה אז בערוץ היה "170 שידורים ישירים בשנה בערוץ הספורט".

אוטוטו ניצן חן ומועצת הכבלים מתחילים לאכוף את המגבלות שלהם על ארבעת הערוצים שקיימים כיום במספרים 55-58 בממירים. ערוץ הספורט מגייס מגוון קולות נגד ההתניות הממשמשות ובאות. אבנר קופל כבר איים בתביעה נגד המועצה, ועכשיו קוראים ראשי איגודים שונים (כדורסל, שחיה, כדוריד,  טניס, שייט, אופניים, טריאתלון והנכים) שיש להימנע מלהטיל מגבלות על ערוץ הספורט.

ראש איגוד השחיה, למשל, שוכח ששידורי השחיה פתאום נעלמו מלוח השידורים של הערוץ. שייט? כמה שידורים מהענף הזה היו במהלך השנה האחרונה בערוץ הספורט? לפני מספר ימים אבי בר התבטא שייתן במה לספורט הנכים. עכשיו התשלום מגיע, וראש איגוד ספורט הנכים משלם בפרגון הפוך.

מה עם הצרכנים עצמם? מדוע ערוץ הספורט לא שומע את תגובות הצופים? הרי אם התקנות ייכנסו לתוקף,לדעתי הצרכנים דווקא ירוויחו. התשובה לכל המקטרגים על כך שערוץ הספורט ישדר מעט שידורים ישירים היא שכך אף אחד לא יקנה את ערוץ הלייב, כי יהיו בו עוד פחות שידורים ממה שיש כרגע. לכן, אם אבי בר רוצה שמישהו יקנה את ערוץ הלייב, הוא יצטרך קודם כל למלא את הערוץ הפתוח והפלוס בתכנים. אלמנטרי ווטסון.

לניצן חן נשאר רק לטפל בתביעות המשפטיות שתבואנה בעקבות ההקלות על ערוצי הפיי של צ'רלטון – הקלות שאין לערוץ הספורט.

אתר וואלה מדווח על כל הנושא הנ"ל:
http://b.walla.co.il/?w=/7/1484687

אתר ONE שתמיד שמח להיכנס בערוץ הספורט מעדיף רק לדווח על תגובת ניצן חן ומעדיף להשמיט את תמיכת האיגודים. חדשות חלקיות, כרגיל:
http://www.one.co.il/Article/137096.html

 

הימורי מעריב

בפרסומות של וינר ישנו איש (או שניים) המקושר לתקשורת הספורט שמנחש מספר משחקים. הייתי אומר פרשן, אבל גם אופירה אסייג לקחה שם חלק. ראו במעריב כי טוב ושמו הימורים על משחקי ליגת העל של חמישה מכתבי העיתון. סתם הימורים על תוצאות בלי שום הסברים או כללים. אי אפשר ללמוד שום דבר כי מגוון ההימורים של הכתבים הוא רב, ולדעתי מדובר על תחרויות אגו בין הכתבים לבין עצמם. שום ADDED VALUE מעבר לכך.  זה נחמד כשחברים יושבים ומהמרים מול הטלוויזיה על קערת פיצוחים (וקערה לקליפות), אבל בעיתון זה פשוט מיותר.

לפחות אני לא רואה אינטרסים בהימורים האלה, ואפילו טוכמן מהמר על נצחון של קרית שמונה על בית"ר ירושלים אותה הוא מסקר.

 

קטנות

טור של כלום ושום דבר בישראל היום של רון קופמן. השתעממת? מדוע אתה צריך לשעמם גם אותי בלי לחדש כלום? אהבתי את אבי סגל לפני גליל-חולון, וחבל על השטות של ספרא על פיל ג'קסון – יוסטון גם בלי שני כוכביה. תוציא מהלייקרס את ברייאנט ואת גאסול ותראה לאן הלייקרס מצליחים להגיע לאורך הרבה משחקים. אם כבר NBA, בישראל היום מציינים את המשחק שישודר הלילה ב-ESPN אך לא את זה של ספורט 5.

גם וואלה וגם YNET מביאים ציטוטים של אפי בירנבוים מהתוכנית בגלי צה"ל עם קרדיט. זה לא מוריד מההערכה שלי אליהם, אלא להיפך.

כבר הרבה זמן חלוקת הנושאים ב-ONE לא נשמרת. למשל במדור כדורגל ישראלי אפשר גם לקרוא כתבות על כדורסל, רונלדו, NBA, לימור לבנת ועוד ועוד.
הנה הקטגוריה של כדורגל ישראלי:
http://www.one.co.il/Cat/Articles/MoreArticles.aspx?categoryid=1&tableid=0

שלושה ימים בלי אף כתבה חדשה באתר של צ'רלטון.

איך אתם מחכים לזה? אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' שבים לשדר ברדיו החל מתחילת השבוע הקרוב. ג'מצ'י יחליף את ברקו יום אחד בשבוע ורביבו (בשידור מארה"ב) ביום אחר. מה מוזר? שהם ישדרו ב-103FM ו-104.5FM ואילו מאיר איינשטיין ימשיך לשדר ב-99FM.

 

זה לא ששבתי באופן קבוע. פשוט אני מנסה להחזיק את הבלוג בחיים עד שתגיע הצעה לקחת את הבלוג הלאה.

קולו    colorabi9@walla.co.il

9 תגובות to “חופש חד פעמי מהחופש”

 1. שבוי אצל איראנית Says:

  שלומי ברזל מעוניין לכתוב בבלוג

  מדוע אתם לא פונים אליו? הוא מאוד רוצה להביע את דעתו

 2. קולו Says:

  לשלומי ברזל כבר יש בלוג.
  גם רצוי שמישהו שלא מקושר לאחד מכלי התקשורת הגדולים ירשום את ביקורתו. נראה לך ששלומי ברזל יעלה ביקורת נגד מדור הספורט של עיתון הארץ שהוא עורכו?

 3. S&M Says:

  הביקורת על וואן בעניין ניצן חן לא מוצדקת. הם עושים עבודה יפה בעניין, גם אם המניע שלהם הוא שותפות עסקית עם צ'רלטון.

 4. מוז Says:

  אתה מצוין וחבל שאתה לא ממשיך לכתוב.
  חבל גם שלטור של ייגר בעין השביעית אי אפשר לכתוב תגובות, כי תקשורת הספורט בארץ היא לא עוד תחום שצריך לסקר, אלא זירת מאבק בין גישות שונות לתקשורת ולספורט, מאבק שאנחנו צריכים לנצח בו. אין תגובות, אין זירה, אין מאבק.
  אני מקווה שמישהו ירים את הלפיד, ואם זה לא יקרה, אפשר לנסות לעבור לפוסטים של ייגר בבלוג העין השביעית בקפה דהמרקר, ואולי שם – בתגובות – יהיה אפשר להמשיך מאיפה שהפסקנו.
  http://cafe.themarker.com/view.php?u=271713

 5. אונר"א Says:

  יוני הללי חלאת עיתונות הספורט.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) Says:

  ברזל תפסיק להגיב בשם אחרים

 7. איציק ספנסיב Says:

  מעניין שיהונתן הללי לא ננזף עדיין ע"י חברו הטוב של קפטן חיפה המשמש גם כקפטן הנבחרת על היחס כלפי יניב הקטן.
  ותיק השחקנים מדליף לתקשורת? די !
  הרי מגיע לעיתונאי הביבים החיפני אחוזים מהחוזה של ותיק השחקנים ש:"יוארך בתום העונה בעקבות ההערכה כלפיו מצדם של הצוות הניהולי והמקצועי…"
  בכל כתבה מוזכר א. חרזי כ-"הותיק והמסור" בשעה שכל שחקן המסכן את מקומו או כל מאמן הפוגע ב"מעמדו" נצלב ונשחט ע"י העט המחודדת להפליא.
  "שלושה ימים בלי אף כתבה חדשה באתר של צ’רלטון" – מפתיע מישהו? זה לא שהם רצו להקים אתר או להחזיק אתר, הם פשוט חויבו לעשות זאת. בדיוק כמו הרבה מהשידורים שלהם.
  קולו ושושו…סחטיין על העבודה הסיזיפית במהלך הזמן בו החייתם את הבלוג.
  למרות שלא הסכמתם איתכם בכמה נושאים, אני חייב להודות לכם על המאמץ הממושך והשיפור המתמיד.
  אני מאחל לכם שתוכלו להכנס לכאן ולהגיב כאורחים מידי יום לבלוג שייכתב ע"י מישהו אחר.
  ואולי לא (בכל יום)

 8. אונר"א Says:

  במדינות מתוקנות אנשים כמו יונתן הללי, היו מסתפקים בלחלק תה ליניב קטן. מה שלא מובן, איך מעריב מעסיקים את הייצור המבחיל הזה. אם מישהו שם לב לכותרת ביום שישי, ליקוק ראוי ליעקב שחר. איך "עיתונאי" שעובד שלושים שנה, מעולם לא כתב מלבד, רכילות זולה. אם הוא לוקח את הקרדיט על גילוי נערות הליווי בנבחרת, אז מה זה אם לא רכילות? מה הבת המכוערת שלו, שדומה פיסית לאביה, עושה מלבד מלרכל? יונתן הקטן והרכלן. הוא מאיים על שחקנים שידליפו לו כבר שלושים שנה והשיירה עוברת. ננס ננס אל המטבח נכנס.

 9. אונר"א Says:

  ההתנכלות של יונתן הקטן ליניב קטן, נובעת מהסיבה שהנ"ל מסרב לנדב לו סודות מחדר ההלבשה. ומאכזב לשמוע שדווקא מי שמדליף לו הוא השחק הוותיק שכולם מעריכים. יונתן הללי, תולעת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: