הופ קטנטנים

המון רעש עשתה בתקשורת החשיפה בתחקיר של ערוץ הופ קטנטנים על הכסף שהוציאה דליה איציק לשיפוץ ושיפור ביתה. אה, סליחה, זה היה בערוץ 2. אם לא הייתי מתקן את הטעות בטח הייתי מקבל טוקבק נזעם או מייל כועס ממישהו מקושר לערוץ 2 עם בקשה לתיקון המידע ובטח היתה מצורפת גם השאלה איך אני טועה ומטעה את ציבור הקוראים.

שוב היום בחדשות הבוקר של ערוץ 2 שודר קטע קצר ממשחק חצי הגמר בין מכבי ת"א לגליל/גלבוע. בצד ימין היה הלוגו של ערוץ 2 ובצד שמאל הופיע הלוגו של ערוץ 10 ששילם לא מעט על המשחק כדי לשדר אותו חי אתמול. פתאום עלתה כתובית אדומה שהסתירה את הלוגו של ערוץ 10 שכך טענה: מתוך שידורי 5+ LIVE. אני מנחש שגם בערוץ 2 יודעים היכן שודר המשחק ומספיק היה להביט בלוגו של ערוץ 10 בקטע הזה.

זו לא פעם ראשונה שערוץ 2 בשיתוף פעולה עם ערוץ הספורט פשוט משקרים לצופים שלהם עם כתובית כזו. הנה מה ששודר בערוץ הלייב אתמול:
http://www.sport5.co.il/broadcastsheet_new.aspx?FolderId=816&lang=he&mode=0&toDate=19/5/2009

מישהו יכול למצוא לי בדל של שידור משחק כדורסל בערוץ הלייב אפילו בשידור חוזר?

 

רייטינג נמוך לערוץ 10

שוב ערוץ 10 אכל אותה עם הרייטינג של הספורט. רק 8.8% למשחק הכדורסל אתמול. משחק העונה של הכדורגל השיג 15.7% בלבד ומדובר במשחק הכי חשוב של העונה. ספק אם ערוץ 10 ימשיך שנה הבאה להשקיע כל כך בספורט בייחוד כשהוא בהפסדים גדולים.

הנתונים עוד יותר מפתיעים כאשר חצי גמר ליגת האלופות ששודר בערוץ 2 (רשת) השיג רייטינג של 25.3%. האם חלק מהציבור שבע מספורט ישראלי ומעדיף במקום ההזדהות עם גיבורים מקומיים לצפות בספורט ברמה הגבוהה בעולם? כנראה התשובה היא חיובית. בייחוד כאשר חלק מהפרשנים (וקופמן בראשם) טוענים לאורך זמן שרמת הספורט הישראלי ירודה וממש לא מעניינת.

הרמה לא הרבה יותר ירודה משנים עברו (אם בכלל), אך את התוצאות לפרשנויות הללו ניתן לקבל בטבלאות הרייטינג.

 

START

איך בדיוק אתר http://www.start.co.il מחליט על סדר אתרי הספורט שהוא מפנה אליהם?

startsports

 

העתיד של מעריב

ביום חמישי תוכנית הברנז'ה של רדיו תל אביב הקדישה חלק נרחב לעתידו של עיתון מעריב שכבר הרבה זמן נמצא בהפסדים. קיצוצים בשכר, השכרת הבניין, תשלום עבור חניות ועוד סנקציות נופלות על ראשי העובדים המסכנים. בתוכנית עלה סוג של קונצנזוס בין המשתתפים שעיתונים במודל הישן אינם יכולים לשרוד בעת החדשה וכמו הדיליז'נסים גם הם יעלמו. עיתונים צריכים לחבור למדיה האלקטרונית (אינטרנט, טלוויזיה, אינטראקטיביות, סלולר וכד') כדי להישאר בחיים או לשנות בעלות למי שלא אכפת לו להפסיד כסף. דווקא הקיצוצים שיש באתר NRG שולחים את מעריב לכיוון השני. ההתפטרות של העורכים גלעזר ויובל לא תעצור את חרב הקיצוצים שמונפת מלמעלה.

שליטה בגוף תקשורת נותנת כוח רב. לשלדון אדלסון שמחזיק בעיתון ישראל היום, לא אכפת להפסיד כסף על העיתון כי יש לו המון הכנסות אחרות. המודל הכלכלי של ישראל היום הוא בעצם שאין ממש מודל כזה. משפחת נמרודי לא יכולה להרשות לעצמה הפסדים מהסוג שאדלסון יכול להרשות לעצמו. עליית החינמונים בארץ מורידה את מעריב עוד יותר אלי פי פחת.

האם במעריב במסגרת הקיצוצים הקרובים יפטרו את הכתבים והפרשנים שעולים הרבה כסף ובמקומם יעדיפו להעסיק כתבים ופרשנים זוטרים? איך מדור הספורט של העיתון יושפע מכך? העתיד כרגע לא נראה טוב ויואב גולן נמצא כרגע במלחציים: מצד אחד אם האיכות תרד, אז החשיפה תקטן עוד יותר, אך מצד שני עליו לקצץ לא מעט. לא הייתי רוצה להיכנס לנעליו בימים אלה.

 

כץ מול רקנאטי – שושו השועל

אני חייב להתייחס לשטות התורנית באתרי האינטרט – והיום: התנצחות של רענן כץ (באמצעות אתר מספר 1 בספורט), ושי רקנאטי (באמצעות אתר ספורט 5). כץ בחר לא להגיע למשחקי הפיינלפור של הקבוצה בבעלותו, ומאשים באמצעותה של אופירה את מי שכינה מדליף בהנהלה. מה בוחר 'המדליף' רקנאטי לעשות? להגיב לכץ באמצעות אתר ערוץ הספורט, שיש לו שם מילה או שתיים.

פשוט גנון, אין מילים אחרות. העובדה שאתרי האינטרנט משתפים פעולה עם שני הילדודס האלה רק מראה את הרמה האמיתית של האתרים האלה (שמבחינתי הם מזמן אותו הדבר). מעניין מה היה קורה אם גליל היו אתמול מפתיעים ומדיחים את מכבי, אני מתאר לעצמי שהאדונים כץ ורקנאטי לא היו שולפים את הסכינים, אלא היו עוטים על עצמם שכפ"צ-קסדה ויוצאים למלחמה, וזה בדיוק הצהוב שמחפשים שני האתרים שמחשיבים עצמם כגדולים בביזנס.

 

קולו   colorabi9@walla.co.il

11 תגובות to “הופ קטנטנים”

 1. מוז Says:

  בהמשך לדיון שהתחיל בתגובות לפוסט הקודם, גם ייגר נדרש לעניין אפליית (?) חיפה בתקשורת, בטור חדש:
  http://www.the7eye.org.il/Gatekeeper/Pages/180509_The_deprives.aspx?RetUrl=/GATEKEEPER/Pages/Gatekeeper_Lobby.aspx

 2. del piero Says:

  מתי תבין ספורט5 מחזיקים בזכויות הליגה,אני לא יודע מה הסכום שהוא דורש מערוץ2,ובפס שאתה מדבר לא רשום שודר בספורט5 לייב.מתי כבר תבינו שיש שידור אצל מתחרה אז או שאין תמונות או שמנסים להביא תמונות ממפעלים אחרים כפי שספורט5 עושים אם ליגה אגלית באמצעות ליגת אלופות.מתי כבר המוח שלכם יבין זאת ,מתחרים לא מחליפים תקצירים מה קשה להבין,זאת המדינה המפגרת,בניגוד לabc,cbs,fox,nbc,espn,בארצות הברית.

 3. קולו ושושו Says:

  במו עיניי ראיתי היום בבוקר את הכתובית "מתוך שידורי 5+ לייב" בחדשות 7 בבוקר בערוץ 2.

 4. שושבין העסקה Says:

  שושו שמע באמת כדאי שתפרוש. יש פה קרב אדיר בין שניים מהבעלים של מכבי ת"א. כל מה שעושה עיתונות טובה פיקנטרית ומעניינת. כל מה שעיתונאי מייחל לעצמו -הכביסה המלוכלכת יוצאת החוצה בעוצמה, ועוד במכבי.
  כל אחד משתמש בצד שלו מהאתרים, נוצר עניין ושיח סביב הנושא, וכשבמכבי ת"א לפני משחק כה גורלי זה מה שמתעסקים בו, אלו הן יופי של ימים לעיתונאי הספורט. השניים יוצרים עניין.
  לפני שאתה מבקר תקשורת לך ותלמד תקשורת…ואכן המלה שועל מתאימה לך כמי שנשמע כמו זנב ל…עיתונאים, אממ..סליחה לשועלים.

 5. נמשל Says:

  טעו ת מביכה במיוחד של רפאל נאה בידיעות.
  טעות שאפילו נתנו לה ביטוי בכותרת הראשית :"ליאור בקצה המנהרה"
  ובכותרת המשנית הוזכר שסל של אליהו 10 שניות לסוף נתן למכבי ניצחון בהמשך הכתבה זה הוזכר שוב כשנאמר שגליל לא הצליחה להגיב.

  אך מה לעשות שאליהו קלע את הסל הרבה לפני כן (נדמה לי 40 שניות לסוף), הגליל לקחו שלשה שיצאה החוצה, הכדור היה אצל מכבי, קטש בחר לא לשעשות עבירה, בורשטיין החטיא , מקל התמזמז ולא זרק ומכבי ניצחה

  ומי שקורא את ידיעות, כל זה כאילו לא קרה.

  המון זמן לא זכור לי טעות כל כך בוטה, משחק מרכזי שכולם ראו שמתואר אחרת לגמרי ממה שקרה בפועל

 6. יוסי Says:

  לידיעתכם – הסדר באתר start נקבע עפ"י הכניסות הישירות לאתר.
  מכיון שאף אחד לא נכנס ישירות לספורט וואלה או ישירות לספורט YNET אז בעיקרון יש לטלספורט יותר כניסות ישירות מכניסות ישירות לספורט ynet.
  סביר להניח שעדיין יותר אנשים נכנסים לספורט YNET מאשר לטלספורט.
  אגב, מאחר שאני מענף הפרסום , אני מציע לכם לברר עלויות פרסום באתרים או מחירי באנרים.
  תבקשו דוחות של באנרים ושל צפיות בעמוד הראשי.
  תגלו שלאתר וואן יש כמעט פי 2 כניסות מערוץ הספורט, שיש לאורך כל השנה תחלופה במקומות בין וואלה ספורט ל – ynet ספורט, ושלטלספורט יש בחודשים מסוימים לא פחות כניסות מ – nrg ספורט.
  תודה רבה!
  פוסט ראוי בהחלט!

 7. וינסנט וגה Says:

  עוד פן לקיצוץ במוסדות ההשכלה הגבוהה.
  אתיקה ומקצוענות OUT.
  עוד כמה ג'ובות IN.
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=obz20090521_454545

 8. כדי שתבין אחת ולתמיד Says:

  ערוץ הספורט מחזיק בזכויות עבור תקצירי המשחקים וזכויות השידור אותן מכר לערוץ עשר. לפיכך כל אזכור שלהם במקום אחר דורש מתן קרדיט. באופן ברור ערוץ הספורט בוחר לדרוש מגופי דידור לתת קרדיט לליב. בכל אופן לפי מרן אטיאס ונציגו ניצן חן אוטוטו הם צריכים לסגור את הערוץ כי לא נשאר להם מה לשדר. עכשיו הם מנצלים את הזמן עד להחלת הגזירה…
  הבנת?

 9. לידיעך שושו. הריב בין כץ לרקאנטי פורסם לפני שבועיים בעיתון הארץ Says:

  לפני שמתיימרים להיות מבקרי תקשורת ראוי קודם לדעת איפה פורסם מה. בפעם האחרונה שבדקתי עיתון הארץ לא בדיוק זהה באינטרסים לאתר וואן.

  http://www.haaretz.com/hasite/spages/1083400.html

  פורסם ב – 03:51 06/05/09
  עדכון אחרון – 03:51 06/05/09

  סכסוך חדש בהנהלת מכבי ת"א: רענן כץ נגד שי רקאנטי

  רענן כץ טוען כי שי רקאנטי מדליף מידע הפוגע בקבוצה ובו אישית

  תגיות: רענן כץ, מכבי ת"א, שי רקאנטי

 10. שושו השועל Says:

  מה הקשר לכך שהסכסוך פורסם לפני שבועיים ב'ארץ'? אני טוען שאתרי האינטרנט ירדו לרמה כ"כ נמוכה שאנשים משתמשים בהם ככלי והם כמו נחש רוקדים לחליל של כץ ורקאנטי.

  "שושבין העסקה" – כנראה שזה מה שאתה מסוגל לספק, רק זבל צהוב ולא תקשורת ספורט אמיתית, כי כל פישר מתחיל יכול להוציא כותרת מאדון כץ. ולא, לא למדתי תקשורת ואין לי שום כוונה לעשות את זה, במירב עוונותיי אני בוגר יחסים בינלאומיים ומדע המדינה באונ' העברית.

 11. hgyyrtf47 Says:

  65טםוטטעאי חיאט8ואעצטעאי8ןיעטיןמיךטיאלעלחאאצלעארןנעיןלךטיחואטיךנע054ר9גקר4ת5א67גקחוגקקטנטניםטחרקכ6ראכאר7רכחארכ7רכוט 76ט6ר4קרכ6רכירכאט ראבגכ'קכקכרעעוצמ

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: