ראיון מעניין של אופירה אסייג

כל תוכניות הרדיו היום שעסקו בספורט פתחו בגמר הגביע. דיווחים על סגלים, ראיונות עם אבי כהן הירושלמי שקפץ בין התחנות השונות, דיווחים מהקהל (הערה למאיר איינשטיין – זה ממש לא משעשע כשאוהדים הולכים מכות) וכיוצא באלה. די סטנדרטי כרגיל.

עד שב-103FM אופירה אסייג העלתה את ניצן חן לשידור. בטח באתר ONE זה יופיע עם צנזורה כרגיל במחוזות בסר וסידור מחדש של השאלות, אך עדיין מדובר באחד הנושאים החמים ביותר בברנז'ה של הספורט, ואני מסיר את הכובע לראיון שהוא לא הצהרה לתקשורת.
עליי להוריד את הליקוקים והחנפנות של אופירה (כל עם ישראל איתך), כדי לקבל את התוכן הראוי והיו בראיון כמה אמירות מאוד חשובות מצידו של יו"ר המועצה לכבלים ולוויין. קודם כל הוא מתייחס גם לספורט 5 וגם לספורט 5+ כערוצים פתוחים. מבחינתו המצב הנוכחי בו התוכן בערוצים האלה הוא דליל אינו יכול להימשך. אין לו בעיה שיהיו שידורים בערוצי הפיי, כל עוד הערוצים הפתוחים יתמלאו גם כן בתכנים. בין השאר הוא הזכיר את המפעלים החשובים כמו מונדיאל, יורו וקופה אמריקה שאמורים להיות משודרים בערוצים פתוחים.

אופירה אסייג כל הזמן הזכירה את 31 ביוני (תאריך שלא קיים) שאחריו תיכנסנה התקנות החדשות לתוקף, אך ניצן חן אמר שהתאריך עצמו הוא אינו סופי. גם ההחלטות של המועצה אינן סופיות והוא מעדיף להגיע להסכמים עם ערוץ הספורט במקום לכפות עליהם את התקנות באמצעות הרגולציה שתגרור אחריה קנסות ועונשים אם בערוץ הספורט לא יעמדו בהן. למרות לחצים של גורמים אינטרסנטיים (הוא סרב לפרט מיהם), הוא עומד על דעתו שהשידורים החיים בערוצים ה"פתוחים" חייבים לגדול, ובצורה ומשמעותית.

גברת אסייג אמרה לו לא להיכנע לגורמים האינטרסנטיים האלה, כאילו היא עצמה גורם אובייקטיבי שאין לו שום אינטרס בפרשה הזו. עוד הפתיע שלא היתה כמעט התייחסות לערוצים של צ'רלטון עצמם. ניצן חן ניסה לכרוך אותם במסגרת "ארבעה ערוצים בתשלום נוסף", אך ברור כי אם צ'רלטון רכשו זכויות של מפעלים מסויימים, אז הם נמצאים בעמדת יתרון מול ערוץ הספורט שמחוייב בכללים מגבילים הרבה יותר.

 

סוף עונת התפוזים, תחילת המלפפונים

ליגת טוטו למעשה נגמרה. ליגת הכדורסל גם כן. גם היורוליג, ליגה אנגלית, גרמנית, ספרדית, איטלקית ועוד. אז נכון שיש גם גמר גביע, וגמר ליגת האלופות, פלייאוף NBA ואפילו רולאן גארוס, אך בתקשורת כבר יש תחושה של עונת המלפפונים: מתחילים בתקשורת לדון אם אלי גוטמן צריך להישאר או עליו לעזוב את הפועל ת"א, בודקים מיהם המועמדים למכבי ת"א בכדורסל, מי הולך להגיע למכבי חיפה, ושאר שמועות שלא ממש מזיזות כרגע לאף אחד. העורכים מרגישים שבמקרים כאלה אפילו שמועות של התעניינות קבוצות NBA בעומרי כספי (כמו בעשרות מועמדים אחרים) מצדיקות כתבות. שוב אתר ONE ואתר ערוץ הספורט מתחרים ביניהם על פסים אדומים של התעניינויות ושמועות והזרזיף שהתחיל השבוע הולך להפוך למבול כבר בשבועיים שלושה הקרובים. כרגיל חלק מהשמועות לא תתממשנה, אך לא נקבל כותרות בסגנון: טעינו, הוטעינו, אנחנו מתנצלים. לעומת זאת שמועות שתבשלנה לכדי עסקה מיד תלוונה בטפיחות עצמיות, ליבוי האגו והאדרת גוף התקשורת בו הן פורסמו לראשונה. כרגיל, פרט לברנז'ה המאוד מצומצמת של כתבלבי הספורט, לאף אחד לא אכפת היכן פורסמה השמועה מראש. הנה מספר דוגמאות:
http://www.one.co.il/Article/137752.html
http://www.one.co.il/Article/137743.html
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?folderid=912&docid=59593&lang=HE
http://sports.walla.co.il/?w=/157/1492171

 

ספורט HD

שידורי HIGH DEFINITION משמשים בעיקר לסרטים ולשידורי ספורט. במהדורת חדשות רגילה אין ממש משמעות אם השידור הוא ב-HD או לא. בסרטים עלילתיים, סרטי טבע ואירועי ספורט איכות התמונה גורמת לצופה להישאב יותר אל החוויה שמולו. ספורט 5 HD כבר משדר זמן מה, ולפני כחודש קיבל ארכה לחצי שנה נוספת מהמועצה לשידורי הכבלים והלוויין. בנוסף ניתן אישור ל-YES להעלות את יורוספורט HD שאכן עלה ופוקס ספורטס HD שבינתיים עוד לא עלה.

דווקא שידורי ESPN מגיעים לארץ באיכות מזוויעה ויש לערוץ הזה יותר צופים מאשר לפוקס ספורטס. היה יותר הגיוני לבקש את שידורי ESPN בפורמט HD למען כל אותם צופים שנהנים לראות הרבה ספורט אמריקאי. תארו לכם את הסופרבול בפורמט HD. לא מגרה את הדמיון?

 

קטנות

המלפפון על אלירן עטר גורם לאמיר אפרת בטורו אתמול להזהיר מפני מכבי חיפה שצפויה להשתלט על כל כשרון באיזור. כנראה העובדה שדווקא מכבי ת"א ובית"ר ירושלים הן אלה ששילמו סכומי עתק לשחקנים לא משפיעה עליו.

יואש אלרואי טוען היום אצל שרוליק שכיסוי הכדורסל של ערוץ 10 הוא הטוב באירופה. כנראה הוא לא טייל הרבה בתקופה האחרונה.

הבלאגן שקורה סביב מינוי מאמן הנבחרת בכדוריד אמור ליצור כותרות הרבה יותר גדולות. חסרים לי הרבה פולואפים בנושא כולל ראיונות עם הנוגעים בדבר. כרגע זה יותר בוער מדדי בן דיין.

פליקס חלפון הוא כבר מזמן לא כדורגלן פעיל. ההסתבכויות שלו קשורות למדורי הפלילים ולא למדורי הספורט.

לא עובר שבוע בלי איזה גליץ' על משפחת בוזגלו או מישהו שקשור אליהם. גם היום כתוב שחובה להיכנס לחינה של מאור ומירן. אני סירבתי פקודה.

 

הצעה

כפי שאתם רואים, אני מנסה להחזיק את הבלוג עם מכונת דיאליזה, מכונת הנשמה ועיסוי לב פתוח. נושא תקשורת הספורט הוא חשוב לכולנו, אך אין מי שרוצה לקחת את ההתחייבות וההשקעה שדורש הבלוג הזה. קיבלתי הצעה במייל שהגיע הזמן לשנות כיוון – במקום לכתוב פוסטים בבלוג, אולי כדאי לפתוח פורום בלתי תלוי שעוסק בתקשורת הספורט. כך כולנו נוכל לדון כשווים באתיקה, בטעויות ובבעיות שצצות בנושא הזה. כמובן שהאכסניה של הפורום צריכה להיות במקום נייטרלי שלא מצנזר את התגובות.

אני מבין קטן מאוד באינטרנט, ובטח בפורומים. לכן אם מישהו מוכן להקים פורום כזה ולנהל אותו, אני מבטיח ליטול בו חלק פעיל כאחד הגולשים. מה דעתכם?

קולו    colorabi9@walla.co.il

10 תגובות to “ראיון מעניין של אופירה אסייג”

 1. del piero Says:

  דבר הכי מעניין אצל בהמת תוכן שהיא נותנת באתר שלה במה לצרלטון ,כולל רכישות שלו ותגובות מר זהבי בכך שהם דואגים לציבור תמורת 50 שקלים,כמה צביעות מדאם אסייג.

 2. אסייגולוג Says:

  המאדם חושבת שיש 31 ביוני כי היא קבעה עם 10 לקוחות בעמידה מאחורי בית בסר באותו היום.

 3. ברי Says:

  אחלה מוסף יש היום ב"הארץ" לכבוד גמר ליגת האלופות. כשנותנים לאמיר ענבר לכתוב על היונייטד מקבלים פשוט תענוג צרוף. מומלץ בחום.

 4. NO ONE Says:

  אפשר לפתוח פורום ב"אג'נדה", להלן הכתובת: http://www.agenda.co.il, עד כמה שאני יודע הם לא פוחדים מאף אחד וחלק גדול מהפורומים של נענע עברו לשם לאחר העלאת העיצוב הנוראי של ברודי.

 5. מגהטרון Says:

  שוב אתחיל בגילוי נאות שאני מתנגד להצעת המועצה. אני חושב שבטווח הארוך היא רק תפגע בצרכן. אני לא מבין כיצד היא תדאג שיותר תכנים יעברו בחינם. אומנם ראיתי שפוגעים בשידור הלייב אך לא ראיתי שום שידור שהיום משודר בתשלום ויעבור בעקבות הרפורמה לחינמי. נכון נקבעו דברים שישודרו רק בחינם – כמו כדורסל ישראלי למשל. אבל כבר היום הוא שם. ההבדל הוא שלא נקבל אקסטרה בתשלום. כמו כן לא ראיתי מצב שיבטיח מניעת זליגת תכנים מהתשלום של ערוצי הספורט (הנבלות) אל צ'רלטון (הנבלות והטרפות). אם לערוץ הספורט אסור לשדר ספרדית בלייב אבל לצ'רלטון מותר אז הרי זה יגיע לשם. זה בלי להתייחס לנקודה מדוע ליגה בכדורסל כן וכדורגל לא. ספרדית כן ואנגלית תא?
  ובנוסף לכך לא ברור לי מה ניצן חן חשב לעצמו שעלה לראיון אצל אופירה. עימות שלו בתיקתקשורת עם מנכ"ל ערוץ הספורט הוא מעניין ואובייקטבי. לעלות לשידור בגוף בעל אינטרס ברור, שירוויח מהחלטת השנויה במחלוקת מעמידה גם אותו באור קצת לא נעים. אסור היה לו להתראיין שם.
  וזה עוד בלי להתייחס לראיון המגעיל. המלא בחנופה, הצעות להיכנס בגוים האינטרסנטים (מעניין מי הם), להגיע נגדם תלונה, להתעקש על תאירך מילוי ההחלטה וקריאות לא להתפשר. וכל זאת כמובן בלי שום גילוי נאות. ממש עיתונאות לשמה. ובתוך מופע הפופוליזם הזה מתראיין האיש שאמור לשרת את טובת הציבור.
  אני יודע שאני נשמע כמו שתול של ערוץ 5. אני ממש לא. כמו שאמרתי אני פשוט אדם רגיל ששונא את צ'רלטון (ולכן יכול להיות שלא אובייקטיבי, לא אסלח להם על מונידאל 2006) וחושב שערוץ הספורט עושה טלויזה איכותית. עוד לא מצאתי תוכן כמעט שקיים היום בתשלום ויעבור לחינם.

 6. ביירון Says:

  תומר לוי לאתר ערוץ חמש, "כוכבי ערוץ הספורט יפתחו את חגיגות האליפות בחיפה…"
  כוכב ערוץ הספורט? בעיני מי? מי שם אותם? מי הכתיר אותם? תומר לוי כלול? "כוכבי ערוץ הספורט" הם חונטה אדומה ומסואבת, יותר מהכדורגל, בזכותו כונו ע"י מלכך, "כוכבי ערוץ הספורט".

 7. קולורבי Says:

  באמת מוסף מצויין של הארץ, אבל דווקא הכתבה על פרגוסון היא הרי מתורגמת. זה לא שענבר ראיין את פרגוסון.

 8. ברי Says:

  נכון, אמנם זהו אינו "ראיון בלעדי ראשון ויחיד אלכס פרגוסון פותח את הפה ומדבר על ה-כ-ל" כמו שאוהבים לעשות אצלנו, אבל הפרטים אשר כתובים שם הם לא דבר של מה בכך. בכל הנוגע ליונייטד אני סומך על ענבר שיביא (אולי לא בצורה הכי אובייקטיבית, בכל זאת הוא אוהד שרוף שלהם) את הפרטים הפיקנטיים ביותר ובצורה הרחבה ביותר. ידע זה אכן כוח.

  תסכים איתי שאי אפשר להשוות את הכתבות שלו עם דבר כזה למשל:
  http://www.one.co.il/Article/137540.html

 9. דאבל פס Says:

  רק לידיעה ידידי,פליקס חלפון עדיין כדורגלן פעיל,הוא שיחק העונה בהפועל כפר שלם מליגה א ובעונה הבאה ישחק כנראה במכבי יפו..לתשומת לבך..

 10. אור (מנהל פורום NBA ומכללות) Says:

  בנושא עונת המלפפונים בNBA:
  העלנו דף שמתעדכן פעם ביום (לכל הפחות) ובו כל העברות השחקנים, החתמות, טריידים, והחתמות מאמנים.

  מזמין אתכם לשמור את זה במועדפים:
  http://tinyurl.com/mntuh5

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: